Interviu su pirmąja merginų komanda Lietuvoje – WildFox
WildFox – pirmoji tik iš merginų sudaryta CS:GO komanda Lietuvoje, tačiau menkai kam žinoma kaip ši komanda susikurė, kaip merginos treniruojasi ir kokie komandos planai, todėl e-Sports.lt nusprendė susisiekti su komandos atstovėmis ir paiimti iš merginų interviu.
Pateikiame redaguotą pokalbį su WildFox merginų komanda:
Malonu jog sutikote duoti šį interviu. Pirmiausia, jei galite prisistatykite pačios ir pristatykite savo komandą.
– Aš esu Sandra „unique” Daniels, man 22 metai, esu iš Klaipėdos, bet jau 10 metų kaip gyvenu Islandijoje, šiuo metu nestudijuoju ir nedirbu, todėl daug laiko praleidžiu žaisdama CS:GO.
– Justina „Dzestina” Ausėnaitė, man 22 metai, esu iš Šiaulių. Šiuo metu didelę dalį laiko skiriu CS:GO žaidimui ir tobulėjimui su merginų komanda.
– Roberta „Cool Girl” Kundrotaitė. Iš Lietuvos. Counter-Strike žaidimą pirmą kartą pamačiau ir iškart juo susidomėjau 2003 metais.
– Aš esu Deimantė „Dei” Aniukštytė. Man yra 20 metų. Esu iš ežeringiausio krašto Lietuvoje – Molėtų rajono. Šiuo metu studijuoju kosmetologiją antrame kurse, o beveik visą likusį laiką skiriu CS:GO žaidimui, savo komandai ir tobulėjimui.
– Aš esu Laura „jannie” Petrauskaitė, man 21-eri metai, gyvenu Kaune. Šiuo metu studijuoju paskutiniame kurse – turizmą, tačiau didelę laiko dalį skiriu žaidimams, šiuo metu – CS:GO.
– WildFox – pirmoji besiformuojanti Lietuvos merginų komanda e-sporto srityje, siekianti žaidimo aukštumų ir visuotinio pripažinimo. Sukurta 2017 metų lapkričio mėnesį.Esate pirmoji merginų komanda Lietuvoje. Papasakokite kaip gimė idėja suburti šią komandą.
– Pati pradžia prasidėjo nuo to, kad WildFox komandos kapitonė Sandra „unique” žaidė užsienio merginų komandose tarptautiniu mastu. Tačiau pajutus susikalbėjimo diskomfortą bei sunkumus žaidžiant su svetimų tautybių žaidėjomis, gimė idėja suburti lietuvių merginų komandą, kurioje žaidėjos galėtų vartoti savo gimtąją kalbą, nes taip gerokai paprasčiau komunikuoti, dėl šių priežasčių buvo nuspręsta padaryti tai, ko niekada nebuvo – sukurti Lietuvos merginų komandą.Kaip manote kodėl Lietuvoje iki šiol nebuvo komandos sudarytos vien iš merginų?
– Galbūt merginos nėra drąsios, bijo viešumos ar keliavimo į LAN renginius. Neretai žaidėjos žaidžia tik savo malonumui, taip praleidžia savo laisvą laiką, neturi didesnių lūkesčių ar tikslų. Galimas variantas, kad merginom atrodo nesaugu dėl oficialios komandos kūrimo: organizacijos nepatikimumas, tolimos kelionės, nepažįstamos šalys, užsienio svetimi žmonės, neaiškūs žiūrovai ir panašiai. Kitos bijo kritikos, nėra pakankamai stiprios jog atlaikytų psichologinį visuomenės spaudimą. Galima išskirti nemažai punktų, tačiau pagrindinis dalykas, kurį pastebėjome narių paieškos metu, jog dauguma merginų nenorėjo ar negalėjo prisijungti dėl laiko stokos ar dėl nepakankamos kompetencijos žaidime.Gal galite papasakoti kaip kiekviena iš jūsų susipažino su CS:GO?
– Sandra susipažino su CS:GO žaidimu 2013 metų žiemą, kai atsitiktinai įpusėjus draugo žaidimui teko perimti valdymo pelytę, klaviatūrą ir pabaigti žaidimą pačiai.
– Laura Counter-Strike:Source žaidimu buvo susidomėjus nuo 2008 metų. Tačiau tinkamos sąlygos žaisti CS:GO susidarė tik 2015 metų pabaigoje. Nors CS:GO žaidimas sudomino ne iš karto, pražaidus daugiau laiko, galutinai nusprendė siekti savo užsibrėžtų tikslų ir tobulėti.
– Justina Counter-Strike „karjerą” pradėjo dar nuo 1.6 laikų, kuomet šiuo žaidimu susidomėjo per pusbrolius, kurie buvo užkietėję žaidėjai. Nustojusi žaisti 1.6, po kiek laiko sužinojo, kad yra išleista naujoji žaidimo versija – Counter-Strike: Global Offensive, todėl nesuabejojusi pabandė 2014 metais ir iki šiandienos žaidžia.
– Roberta CS:GO pradėjo žaisti 2015 metų pradžioje. Žaidimą padovanojo draugas.
– Deimantė su Counter-Strike žaidimu susipažino brolio dėka. Pasiūlius jai išbandyti šį žaidimą, ji galvojo, kad tai yra visiška nesąmonė, tačiau pabandžiusi suprato, kad šis žaidimas yra tikrai labai įdomus. Nuo tada ji sekė visas naujienas apie žaidimą ir laukė atnaujinimų. Pasirodžius Counter- Strike:Source – žaidė jį, vėliau – Counter-Strike: Global Offensive, prie kurio dabar praleidžia didžiąją dalį savo žaidimų laiko.Kiek laiko žaidžiate kartu kaip komanda?
– Su senesne komandos sudėtimi žaidėme nuo rugsėjo mėnesio, o su dabartine sudėtimi žaidžiame nuo lapkričio mėnesio.Ar esate komandoje pasiskirsčiusios roles?
– Taip, esame. Kiekviena žaidėja turi savo rolę, nors rolės nėra griežtos, kiekviena jas atlieka gerai, suvokia, ką ir kaip reikia daryti. Rolės: unique (AWP/IGL), Dzestina (2nd AWP/Rifler), jannie (Rifler), Cool Girl (Lurker/Rifler), Dei (Support/Rifler).Papasakokite kaip dažnai treniruojatės ir kaip atrodo jūsų treniruočių diena.
– Treniruojamės kas dieną, turime savo tvarkaraštį ir pagal jį atliekame savo darbą, nors kartais savaitgalius paliekame laisvus. Kartu per dieną žaidžiame apie 4-5 val. Stengiamės kasdien gerinti savo taiklumą, žiūrime demo įrašus, galvojame taktikas, mokomės granatas bei tobuliname kitus žaidimo komponentus.Su kokiais sunkumais dažniausiai tenka susidurti?
– Būna, jog žaidime norime vienos kažką įrodyti, pasielgiame savavališkai. Retsykiais neišklausome duotų komandų, nes, suprantama, trūksta įgūdžių, reikia laiko. Būna, kad nepadedame žaidime viena kitai pavojingose situacijose dėl anksčiau minėtos priežasties. Kartais nepasakome svarbios informacijos apie priešų veiksmus. Taip pat situaciją pasunkina per lėtas žaidimas, baitinimas, netikslus amunicijos panaudojimas. Tačiau bandome tai taisyti, koreguoti, juk mokomasi iš padarytų klaidų.Galbūt jau teko dalyvauti kažkokiuose turnyruose? Kaip sekėsi? Ar planuojate dalyvauti didesniuose moterų turnyruose?
– Turnyruose dar neteko. Planuojame.Esportas tiek Lietuvoje tiek pasaulyje tarp merginų nėra populiarus užsiėmimas. Ką, jūsų nuomone reikėtų daryti, kad ši situacija pasikeistų?
– Aš (Sandra) manau, kad pagrindinė priežastis yra ta, jog merginų komandos neišsilaiko ilgai, kiek pati žinau, dažniausiai merginų komandos išbūna kartu apie 3 mėnesius ir tada iširsta. Dėl įvairių priežasčių: neišsprendžia staiga atsiradusių problemų, dažniausiai pasirenka lengviausia būdą – nespręsti. Neparodo daug potencialo, sunkiai priima kritiką. Dažnai merginos tiesiog surenka 5 nares, kad sužaistų kokį ESL turnyrą ar nuvažiuotų į LAN renginius tokius, kaip Copenhagen Games ir panašiai.
– Aš (Deimantė) manau, kad esportas yra labiau pateikiamas kaip vaikinų užsiėmimas, dėl to merginos į tai žiūri atsainiau ir net nebando to išbandyti. Manyčiau, reikia daugiau reklamuoti ir rengti merginoms įvairius renginius šiuo klausimu, norint padidinti merginų susidomėjimą esportu.
– Aš (Justina) manau, kad situaciją pakeistų pačių merginų didesnė iniciatyva ir rimtesnis požiūris į esportą, ir taip pačios susilauktų daugiau dėmesio (turnyrai ir kt.).
– Aš (Roberta) matau, kad merginų, kurios domisi ir yra aktyvios esporte, yra aiškiai mažiau nei vaikinų. Priežasčių yra daug ir įvairių, bet mažai merginų į esportą žiūri rimtai ir protingai. Nereta mergina naudojasi savo privalumais (ar trūkumais) viešindama visam pasauliui įvairius vaizdo įrašus (dažnai nesusijusius su pačiu žaidimu), taip siekdamos pinigų ar dėmesio iš paikių žiūrovų. Tad suprantama, jog tokių merginų reputacija nėra gera ir už tai kenčia likusi dalis normalių merginų. Vadinasi, esportas tarp merginų nėra populiarus, nes daug merginų į tai žiūri nerimtai, nesistengia tobulėti žaidimuose bei neviešina savo sugebėjimų. Tokia situacija esporte bendrą merginų vaizdą tikrai gadina.
– Aš (Laura) galiu tik pritarti visoms komandos narėms.Na ir pabaigai, papasakokite kaip ir kur būtų galima sekti jūsų komandos veiklą ir rezultatus? Taip pat jeigu norite, galite perduoti žinutę mūsų skaitytojams.
– Apie mus daugiau sužinoti galite apsilankę mūsų socialiniuose tinkluose. Taip pat turime savo discord, kur galite mūsų ko nors paklausti ar ką pasiūlyti. Skaitytojams siūlytumėme, jeigu žinote daugiau merginų, kurios žaidžia šį žaidimą, skatinkite, kad ir jos kurtų savo komandas. Juk kuo daugiau, tuo drąsiau ir linksmiau.– Twitter: twitter.com/wildfoxgirls
– Instagram: instagram.com/wildfoxgirls/
– Youtube: youtube.com/channel/UCOa7FsoEtryJyX-cUIyF7bQ
– Discord: discord.gg/3k8WxKr
– E-paštas: wildfoxgirlscs@gmail.com
„Tai, ko niekada nebuvo – sukurti Lietuvos merginų komandą.” Deja merginos turiu nuliūdinti. Jūs nesate 1 merginu komanda. Aš suprantu, kad jaunesni gali ir neatsiminti bet dar RESET komados dominavimo laikais, buvo cGu.Ladies komanda. Tai yra 2004 m. 🙂 Sorry Dar ir dabar galima rasti games.lt puslapį Impress turnyro rezultatus. Linkiu didžiausios sekmės. 🙂
Gi parašyta pirmoji CSGO komanda, o ne apskritai pirmoji counterio komanda… „WildFox – pirmoji tik iš merginų sudaryta CS:GO komanda Lietuvoje.”…